صفحه اصلی > تکنولوژی و فشن : لباس‌های گرم کن، انتخابی هوشمندانه برای سلامتی

لباس‌های گرم کن، انتخابی هوشمندانه برای سلامتی

لباس‌های گرم کن، انتخابی هوشمندانه برای سلامتی

محیط‌های کاری در فصول سرد سال، می‌توانند شرایط سختی را برای کارگران و پرسنل ایجاد کنند. سرما و بارش برف و باران، می‌توانند سلامت افراد را به خطر بیندازند. به همین دلیل، انتخاب پوشش مناسب در این فصول، اهمیت زیادی دارد.

لباس‌های کار زمستانی، مانند کاپشن‌های کار، کاپشن‌های بارانی، پوتین‌های و غیره، از بدن افراد در برابر سرما و بارش برف و باران محافظت می‌کنند. اما تنها این گونه لباس‌های بیرون‌پوش برای محافظت از بدن در برابر سرما کافی نیستند. به همین دلیل لازم است گرمکن‌های زیر این لباس‌ها پوشیده شوند.

گرمکن‌های به دلیل اینکه به بدن فرد می‌چسبند، باعث می‌شوند که هوای سرد بیرون کمتر به بدن شخص نفوذ کند. این امر موجب می‌شود که بدن گرم‌تر بماند و احتمال سرماخوردگی و سایر بیماری‌های مرتبط با سرما کاهش یابد.

گرمکن‌های از جنس‌های مختلفی مانند فاستونی، پشم، خز و غیره ساخته می‌شوند. انتخاب جنس گرمکن‌های کار، باید با توجه به شرایط آب و هوایی و نوع فعالیت فرد انجام شود.

ویژگی‌های گرم کن
یک گرمکن کار از دو تکه شلوار و پیراهن عموماً یک دست تشکیل می‌شود و معمولاً از جنس پارچه میلنگی یا پارچه پنبه‌ای است. ویژگی‌های گرمکن مناسب، عبارتند از:

جنس گرمکن کار
همان‌طور که گفتیم گرمکن کار معمولاً از دو پارچه میلنگی که ترکیبی از الیاف پنبه‌ای و کشی و پنبه‌ای که غالباً ترکیبی از الیاف پنبه‌ای و پلی‌استر است، ساخته می‌شود. این پارچه‌ها به دلیل دارا بودن الیاف پنبه‌ای کاملاً نرم و راحت هستند و به دلیل ترکیب این الیاف با الیاف کشی و پلی‌استر، حالتی کشی دارند و در هنگام پوشیدن چسب بدن فرد می‌شوند؛ به همین دلیل مانع از خروج گرمای بدن شده و بدن فرد را گرم نگه می‌دارند.

سایز گرمکن
در خرید گرمکن نیز مانند هر لباس دیگری، انتخاب لباس بر اساس سایز بدن فرد اهمیت زیادی دارد. گرمکن در ابعاد کوچکتر یا بزرگتر از بدن فرد، باعث ناراحتی و اذیت شدن او در حین می‌شود.

دوخت و ساختار گرمکن
ساختار گرمکن نقش مهمی در انتخاب آن دارد. قد آستین‌ها و پاچه شلوار باید کاملاً استاندارد باشد، در ضمن دمپای شلوار و سرآستین پیراهن باید کشی باشد. دوخت گرمکن نیز باید استاندارد باشد؛ از این رو دوخت آن باید حداقل دوگانه باشد تا در حین استفاده استحکام کافی داشته باشد.

حدود قیمت گرمکن
قیمت گرمکن به جنس، نحوه دوخت و تولید آن بستگی دارد. هرچه گرمای پارچه استفاده شده برای تولید آن بالاتر باشد، قیمت آن به دلیل ضخامت بیشتر ، بالاتر است. دوخت آن نیز از جمله مواردی است که در هنگام خرید باید مورد توجه قرار بگیرد.

نتیجه‌گیری:

گرمکن‌های ، مکمل ضروری لباس‌های کار زمستانی هستند. این محصولات، با محافظت از بدن در برابر سرما، سلامت افراد را در شرایط آب و هوایی سرد تضمین می‌کنند.

پست های مرتبط

رازهای آرایش چشم ریز درخششی فراتر از اندازه!

چشم‌ها دریچه‌ای به سوی روح هستند و زیبایی آنها نقشی انکارناپذیر در…

۳۰ تیر ۱۴۰۳

خرید پاپوش نوزاد و کفش

تولد یک معجزه کوچک، دنیای خانواده را غرق در شادی و شور…

۳۰ تیر ۱۴۰۳

لباس آتش نشانی محافظان  در برابر شعله های آتش

آتش نشانان در خط مقدم مبارزه با آتش سوزی قرار دارند و…

۳۰ تیر ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید