صفحه اصلی > فشن و تکنولوژی و سلامتی و شیوه زندگی و ورزشی : پیکرتراشی، روشی برای رسیدن به اندام دلخواه

پیکرتراشی، روشی برای رسیدن به اندام دلخواه

پیکرتراشی، روشی برای رسیدن به اندام دلخواه

پیکرتراشی یا بادی‌کانتورینگ روشی برای تغییر شکل بخشی از بدن است که می‌تواند شامل از بین بردن چربی‌های اضافی، تغییر شکل بخشی از بدن و برداشتن پوست اضافی باشد. پیکرتراشی معمولا باعث کاهش وزن نمی‌شود، بلکه به بدن شکل می‌دهد و فرد را از شر پوست شل بعد از لاغری خلاص می‌کند.

انواع پیکرتراشی:

پیکرتراشی را می‌توان به دو دسته اصلی تقسیم کرد:

پیکرتراشی غیرجراحی: این روش شامل استفاده از لیزر، امواج رادیویی یا امواج اولتراسوند برای از بین بردن چربی‌های اضافی است. پیکرتراشی غیرجراحی معمولا عوارض کمتری نسبت به پیکرتراشی جراحی دارد، اما نتایج آن به اندازه پیکرتراشی جراحی چشمگیر نیست.

پیکرتراشی جراحی: این روش شامل استفاده از جراحی برای از بین بردن چربی‌های اضافی، تغییر شکل بخشی از بدن و برداشتن پوست اضافی است. پیکرتراشی جراحی معمولا نتایج چشمگیرتری نسبت به پیکرتراشی غیرجراحی دارد، اما عوارض بیشتری نیز دارد.

انواع روش‌های پیکرتراشی جراحی:

لیپوساکشن: این روش رایج‌ترین روش پیکرتراشی جراحی است. در این روش از یک لوله نازک و توخالی برای مکش چربی‌های اضافی از بدن استفاده می‌شود.

ابدومینوپلاستی: این روش برای از بین بردن چربی‌های اضافی و پوست شل شکم استفاده می‌شود. در این روش برشی در زیر ناف ایجاد می‌شود و چربی‌های اضافی و پوست شل برداشته می‌شوند.

لیفت سینه: این روش برای سفت کردن و بالا بردن سینه‌ها استفاده می‌شود. در این روش برشی در اطراف سینه ایجاد می‌شود و بافت‌های اضافی و پوست شل برداشته می‌شوند.

لیفت بازو: این روش برای از بین بردن چربی‌های اضافی و پوست شل بازوها استفاده می‌شود. در این روش برشی در زیر بغل یا زیر بازو ایجاد می‌شود و چربی‌های اضافی و پوست شل برداشته می‌شوند.

عوارض پیکرتراشی:

پیکرتراشی می‌تواند عوارضی مانند خونریزی، کبودی، عفونت، تورم و درد ایجاد کند. این عوارض معمولا خفیف هستند و طی چند هفته برطرف می‌شوند.

هزینه پیکرتراشی:

هزینه پیکرتراشی بسته به نوع روش، ناحیه تحت درمان و تجربه پزشک متفاوت است. به طور کلی، هزینه پیکرتراشی جراحی بیشتر از پیکرتراشی غیرجراحی است.

نتیجه‌گیری:

پیکرتراشی می‌تواند روشی موثر برای رسیدن به اندام دلخواه باشد. با این حال، قبل از انجام پیکرتراشی، باید با پزشک خود مشورت کنید تا از خطرات و مزایای آن آگاه شوید.

برچسب ها :
پست های مرتبط

8 رویداد مهم در صنعت مد و فشن جهان

اگرشما هم علاقه‌مند به مد و فشن هستید، احتمالاً دنبال‌کردن رویدادهایی مانند…

۶ اسفند ۱۴۰۲

تاریخچه مد و فشن در ایران

ایران همواره در طول تاریخ، در زمینه مد و فشن تحولات و…

۶ اسفند ۱۴۰۲

علت و راه‌های درمان خشکی مو

موهای خشک و وز، نه تنها زیبایی موها را تحت شعاع قرار…

۶ اسفند ۱۴۰۲

دیدگاهتان را بنویسید