صفحه اصلی > فشن : شلوارهای مناسب افراد قدبلند

شلوارهای مناسب افراد قدبلند

شلوارهای مناسب افراد قدبلند

امروزه، قد بلند یکی از عواملی است که برای افراد مهم است و بسیاری از خانم‌ها و آقایان که قد کوتاه دارند، به دنبال پوشیدن لباس‌هایی هستند که قد آن‌ها را بلندتر و کشیده‌تر نشان دهد. همچنین، افرادی که قد بلندی دارند، در برخی موارد چالش‌هایی را در انتخاب لباس تجربه می‌کنند که باعث می‌شود اندام آن‌ها بیش از حد کشیده و بلند نشان داده شود. همچنین، افراد قد بلندی که چاق یا لاغر هستند، گاهی برای انتخاب لباس مناسب با مشکل روبرو می‌شوند.

در مورد انتخاب شلوار مناسب برای افراد قد بلند، خانم‌ها کمتر دردسر دارند و بازار شلوارهای زیادی برای آن‌ها وجود دارد. یکی از شلوارهای مد روز که برای خانم‌های قد بلند مناسب است، شلوارهای بگ یا شلوارهای دمپا گشاد هستند که استایل خاصی دارند. اما در مورد آقایان قد بلند، غالباً پاهایشان نسبت به بالاتنه کشیده‌تر هستند یا بالاتنه آن‌ها بلندتر است. به همین دلیل، با رعایت توصیه‌هایی می‌توانند شلوار مناسبی برای اندام خود پیدا کنند تا هماهنگی بین اجزای بدنشان شکل گیرد و قد آن‌ها بیش از حد کشیده و بلند به نظر نیاید.

در این مقاله، شلوارهای مناسب برای خانم‌ها و آقایان قد بلند را به همراه نکاتی در مورد انتخاب شلوار مناسب برای این افراد معرفی می‌کنیم.

نکاتی برای انتخاب شلوار در خانم‌ها و آقایان قد بلند:

۱. خانم‌های قد بلند باید شلوارهای کوتاه را با دقت انتخاب کنند. گاهی انتخاب شلوار کوتاه ممکن است باعث بشود به نظر برسد که شلوار در پای فرد کوتاه شده و سایز مناسب را پیدا نکرده است.

۲. استفاده از شلوارهای جیب دار و حجیم برای خانم‌های قد بلند و لاغر مناسب است. این شلوارها علاوه بر ایجاد استایل جذاب، پاها را توپر نشان می‌دهند.

۳. اگر پاهای شما خیلی بلند و کشیده است، فاق شلوار را کمی کوتاه‌تر انتخاب کنید؛ زیرا فاق بلند ممکن است قد پاها را بلندتر نشان دهد.

۴. شلوار جین جذب خانم‌های قد بلند را خوش‌اندام نشان می‌دهد. اما خانم‌هایی که پاهای خیلی لاغری دارند، بهتر است از شلوارهای بگ، دم‌پا گشاد یا راسته استفاده کنند.

۵. شلوارهایی با پارچه‌های ضخیم مثل کتان و بافت برای افراد قد بلند مناسب‌تر هستند.

۶. آقایان قد بلند با پاهای لاغر می‌توانند از شلوارهای راسته و گشاد که در سال‌های اخیر محبوب شده‌اند، استفاده کنند. این شلوارها اندام را متناسب و خوش‌فرم‌تر نشان می‌دهند.

۷. خانم‌های قد بلند نباید شلوارهای خیلی تنگ و کوتاه را انتخاب کنند؛ زیرا این شلوارها استایل و فرم بدن را زیبا نشان نمی‌دهند. این شلوارها توجه افراد را به سمت پاها معطوف می‌کنند و اگر پاهای شما چاق یا بسیار لاغر باشد، سایر قسمت‌های استایل شما نیز ناهماهنگ به نظر می‌رسند.

شلوارهای راسته برای خانم‌های قد بلند

شلوارهای راسته از بالا تا پایین یک اندازه داشته و کمی گشادتر از شلوارهای جذب هستند. این شلوارها گزینه‌های مناسبی برای خانم‌های قد بلند هستند و کسانی که می‌خواهند قد خود را کمی کوتاه‌تر نشان دهند، می‌توانند از شلوارهای راسته به همراه مانتوی کوتاه با رنگ متضاد استفاده کنند. این ست برای افراد قد کوتاه توصیه نمی‌شود و آن‌ها باید از رنگ‌های شبیه به هم در استایل خود استفاده کنند. شلوارهای جین راسته نیز برای خانم‌های قد بلند توصیه می‌شود و اگر پاهای لاغر و پرانتزی دارید، این شلوارها به کمک شما می‌آیند تا عیوب پاها را از بین برده و آن‌ها را خوش‌فرم نشان دهند.

شلوار بگ انتخابی جذاب برای خانم‌های قد بلند

این شلوارها که از بالا گشاد بوده و مقداری از آن بر روی کفش می‌افتد، استایل‌های زیبایی را برای افراد رقم زده و یکی از مناسب‌ترین شلوارها برای خانم‌های قد بلند به حساب می‌آیند. شلوارهای بگ جین در سال‌های اخیر بسیار ترند شده‌اند و خانم‌های قد بلند و لاغر می‌توانند از رنگ‌های روشن آن برای استایل کردن استفاده کنند. برای خانم‌های قد بلند نیاز به هماهنگ بودن رنگ مانتو با شلوار نیست، زیرا این ست قد را کشیده‌تر نشان داده و برای افراد قد کوتاه مناسب است. خانم‌های قد بلند می‌توانند همراه با شلوار بگ از مانتوهای بلند نیز استفاده کنند.

شلوارهای دمپا گشاد و بوت کات برای خانم‌های قد بلند

این شلوارها در قسمت کمر و ران تنگ بوده و به تدریج به سمت دمپا گشاد می‌شوند. طول آن‌ها تا پایین قرار می‌گیرد و این شلوارها برای خانم‌های قد بلند بسیار مناسب هستند. در سال‌های اخیر، شلوارهای دمپا گشاد (بگ) از طراحی‌های محبوب بوده و به سبب راحتی استایل‌کردن با بلوز، تی‌شرت و مانتو، محبوبیت زیادی دارند.

شلوارهای بوت کات نیز مانند شلوارهای دمپا گشاد، اما در قسمت پایین کوتاه‌تر هستند. این شلوارها نیز برای خانم‌های قد بلند مناسب هستند و می‌توانند با کفش‌های کتانی و صندل ست شوند.

شلوار مام استایل و مام فیت

شلوارهای مام استایل و مام فیت به طور کلی شباهت‌های زیادی دارند و تفاوت‌های کمی نیز وجود دارد. شلوارهای مام فیت فاق بلندتری دارند و کمی تنگ‌تر از شلوارهای مام استایل هستند. شلوارهای مام استایل فرم بدن خانم‌های قد بلند را به شکل زیباتری نشان می‌دهند و پاهای افراد قد بلند و لاغر نیز با پوشیدن این شلوار به خوبی دیده می‌شوند. خانم‌های قد بلند محدودیتی در انتخاب کفش با این استایل ندارند و کفش‌های کتانی از جمله گزینه‌های مناسب برای ست کردن با این استایل هستند. علاوه بر این، آقایان نیز می‌توانند از این شلوارها استفاده کنند اگر قد بلندی دارند. با این حال، افرادی که قد کوتاه و چاق هستند، بهتر است از این شلوارها استفاده نکنند زیرا ظاهرشان را کوتاه‌تر نشان می‌دهد. شلوارهای مام فیت با فاق بلند و کشی در قسمت کمر، فرم زیبا را به پاها می‌بخشند و بیشتر برای افراد قد بلند مناسب هستند. این شلوارها به کمک فاق بلند و کشی قسمت کمر، پاها را به شکل زیباتری نشان می‌دهند و افرادی که اندام لاغر و یا پرانتزی دارند، درشلوارهای مام استایل و مام فیت تقریباً شبیه به هم هستند و تفاوت کوچکی هم دارند. شلوارهای مام فیت فاق بلندتری دارند و کمی تنگ‌تر از شلوارهای مام استایل هستند. شلوارهای مام استایل ظاهر زیباتری به بدن خانم‌های قد بلند می‌بخشند و پاهای افراد قد بلند و لاغر نیز با پوشیدن این شلوار به خوبی مشخص می‌شوند. خانم‌های قد بلند محدودیتی در انتخاب کفش با این استایل ندارند و کفش‌های کتانی یکی از بهترین گزینه‌ها برای ترکیب با این استایل هستند. هر چند این نوع شلوار بیشتر طرفداران زنان دارد، اما آقایان نیز در صورت داشتن قد بلند می‌توانند از این شلوار استفاده کنند. اما اگر قد کوتاه و چاقی دارید، بهتر است از این شلوارها خودداری کنید زیرا ممکن است قد شما را کوتاه‌تر به نظر برسانند. شلوارهای مام فیت با فاق بلند و کمی تنگ بودن در قسمت کمر، ظاهری زیبا به پاها می‌بخشند و بیشتر برای افراد قد بلند مناسب هستند. فاق بلند و کشیده بودن قسمت کمر شلوار، یکی از ویژگی‌های آن است که پاها را به طرز زیبایی نشان می‌دهد و به افرادی که کمی چاق و یا بسیار لاغر هستند، در این شلوار ظاهری زیبا می‌بخشد.

شلوار پارچه‌ای برای افراد قد بلند

جستجو برای یک شلوار پارچه‌ای مناسب قد بلندها یکی از مسائلی است که خانم‌های قد بلند ممکن است به آن اهمیت بدهند. آنها می‌خواهند شلواری پیدا کنند که به خوبی با فرم بدنشان هماهنگ شده و اندازه آن کاملاً مناسب باشد. خانم‌های قد بلند می‌توانند از شلوارهای پارچه‌ایی که به ارتفاع قدشان متناسب باشد استفاده کنند و هرگز از شلوارهای پارچه‌ای کوتاه و با ارتفاع 90 استفاده نکنند. پوشیدن چنین شلوارهایی به دیگران نشان می‌دهد که شما هنوز شلواری مناسب برای قدتان پیدا نکرده‌اید و پاهای زیبایی ندارید.

دامن شلواری برای افراد قد بلند

بطور کلی، لباس‌های گشاد و بلند برای خانم‌های قد بلند بسیار مناسب هستند. یکی از این لباس‌ها که در فصل تابستان بسیار محبوب است، دامن شلواری است که همراه با راحتی، می‌تواند استایل‌های زیبایی را به همراه داشته باشد. بهتر است خانم‌های قد بلند از دامن شلواری مناسب قدشان استفاده کنند و از پوشیدن انواع آن‌ها که قد کوتاهی دارند خودداری کنند.

شلوار کارگو

شلوارهای کارگو که به تازگی در بین جوانان و نوجوانان بسیار مد شده‌اند، یکی از انتخاب‌های مناسب برای افراد قد بلند هستند. این شلوارها در انواع مختلف، شامل شلوارهای کوتاه، بلند و با جیب‌های متنوع در بازار موجود هستند. برای افراد قد بلند با پاهای لاغر، شلوارهای کارگو با پاهای بالن و یا شلوارهای کارگو با جیب‌های بزرگ و زیاد بسیار مناسب هستند. استفاده از این استایل، علاوه بر به روز بودن، پاها را به نسبتی بزرگتر نشان می‌دهد و هماهنگی بین اعضای بدن ایجاد می‌کند.

شلوارهای مناسب برای آقایان

برای آقایان قد بلند، انتخاب شلوار مناسب چالش‌هایی دارد. آقایان معمولاً پاهای بلندتری نسبت به دیگر قسمت‌های بدن خود دارند و نباید از شلوارهای دم‌پا گشاد استفاده کنند. در ادامه به برخی از نوع شلوارهای مناسب برای آقایان قد بلند اشاره خواهیم کرد:

شلوارهای فاق بلند

اگر بالاتنه شما بلند است ولی پاهایتان کوتاه‌تر هستند، می‌توانید از شلوارهای فاق بلند استفاده کنید. این شلوارها به اندام شما تعادل می‌دهند و برای آقایان قد بلند بسیار مناسب هستند. شلوارهای جین ذغالی و آبی تیره نیز انتخاب‌های خوبی برای شما هستند.

شلوارهای فاق کوتاه

برخی آقایان قد بلند پاهای کشیده ولی بالاتنه کوتاه‌تری نسبت به پاها دارند. برای این دسته از افراد، شلوارهای فاق کوتاه توصیه می‌شود تا هماهنگی بین اجزای بدن به وجود آید. فاق شلوار باید به گونه‌ای باشد که نه بسیار کوتاه باشد و نه بلند بوده که پاها را بیشتر کشیده نشان دهد. همچنین، استفاده از شلوارهای با رنگ‌های تیره و پیراهن‌های رنگ‌های روشن نیز برای این افراد مفید است.

شلوارهای بگ، جین‌های رنگ روشن و شلوارهای طرح دار

برای مردان قد بلند و لاغر، استفاده از شلوارهای رنگ تیره، جذاب و اسکینی توصیه نمی‌شود زیرا آنها را لاغرتر و کشیده‌تر نشان می‌دهد. به جای آن، می‌توانند از شلوارهای بگ، جین‌های رنگ روشن و شلوارهای طرح دار استفاده کنند. این نوع شلوارها پاها را کمی پرنده‌تر نشان می‌دهند و در نتیجه اندام آنها جذاب‌تر خواهد بود.

آقایانی که قد بلند و اندام توپری دارند، باید در انتخاب شلوار خود دقت کنند. استفاده از شلوارهای جذب می‌تواند آنها را چاق‌تر به نظر برساند و شلوارهای بگ هم مناسب آنها نیستند. بهترین نوع شلوار برای این افراد شلوارهای راسته هستند که به طور کامل به اندازه بدنشان می‌پوشد و گشاد یا تنگ نیست. این شلوارها نسبت به سایر انواع، اندام آنها را به طور متناسب نشان می‌دهند و چاقی موضعی را کاملاً پوشش می‌دهند.

به طور کلی

افراد قد بلند ممکن است در انتخاب لباس دچار مشکل شوند. آنها باید لباس‌هایی را انتخاب کنند که علاوه بر زیبایی، به سلیقه و شخصیتشان نیز نزدیک باشد. در این متن توصیه می‌شود که افراد قد بلند از شلوارهای فاق معمولی استفاده کنند، زیرا شلوارهای فاق بلند پاها و قد را بیشتر به نظر می‌رسانند. همچنین، شلوارهای بگ و شلوارهای دم‌پا گشاد برای افراد قد بلند بسیار مناسب هستند و استایل آنها را جذاب و مدرن می‌کنند.

شلوارهای کارگو نیز در سال‌های اخیر ترند بوده و برای افراد قد بلند بسیار مناسب هستند. شلوارهای کارگوی بگ برای آقایان و خانم‌های قد بلند با پاهای لاغر بسیار کاربردی هستند و اندام آنها را زیبا نشان می‌دهند. همچنین، شلوارهای مام استایل، مام فیت، پارچه‌ای و دامن‌شلواری‌ها نیز با رعایت نکاتی که در مقاله ذکر شده، برای افراد قد بلند قابل استفاده هستند.

پست های مرتبط

راز پافر دخترانه کوتاه استایل خاص و شیک

استایل و ظاهر برای هر شخصیتی اهمیت بسیاری دارد. اما راز داشتن…

۲۶ فروردین ۱۴۰۳

راهنمایی کامل برای تشخیص سایز مناسب لباس در خرید اینترنتی

خرید اینترنتی، امکان آسان و راحتی است که به ما اجازه می‌دهد…

۲۶ فروردین ۱۴۰۳

مانتو کیمونو ترند جذاب و راحت برای تمام فصول

مانتو کیمونو، با الهام از لباس سنتی ژاپنی، به یکی از ترندهای…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید