صفحه اصلی > فشن : 12 یقه لباس مجلسی زیبا

12 یقه لباس مجلسی زیبا

12 یقه لباس مجلسی زیبا

لباس‌های مجلسی دارای مدل‌های زیبا و متنوعی هستند و از طراحی‌های مختلفی استفاده می‌شود تا بخش‌های مختلف آن زیباتر شوند. یکی از عواملی که به زیبایی بیشتر یک لباس مجلسی کمک می‌کند، انتخاب یک یقه جذاب است. طراحان لباس از مدل‌های مختلف یقه‌ها که در آن دوره مد پرطرفدار شده، برای طراحی لباس‌های مجلسی استفاده می‌کنند. انتخاب پارچه، مدل آستین، قد و یقه نیز همگی در ایجاد یک لباس مجلسی زیبا مهم هستند. اگر مدل و نوع یقه لباس مجلسی با چهره، مو و بدن شما هماهنگ باشد، زیبایی بیشتری به شما می‌بخشد. یقه‌های لباس مجلسی زنانه دارای مدل‌های زیادی و متنوعی هستند، اما برخی از آنها کاربرد بیشتری دارند. به عنوان مثال، یقه چهارگوش (خشتی)، یقه گرد، یقه قایقی، یقه هفت یا V، یقه دلبری، یقه کرواتی (پاپیونی)، یقه هالتر، یقه آمریکایی، یقه دکلته، یقه حلزونی، یقه ایستاده، یقه فرنچ، یقه دراپه، یقه انگلیسی، یقه آرشال و یقه بلیزری جمله‌ای از مدل‌های پرکاربرد یقه‌های لباس مجلسی هستند. با توجه به این مدل‌های مختلف و جذاب یقه‌های لباس مجلسی، می‌توانید انتخابی زیباتر برای درخشیدن در مجالس و مهمانی‌های خود داشته باشید.

انواع یقه

یقه چهارگوش

یقه چهارگوش، یا همان یقه خشتی، یک نوع یقه ساده است که در گذشته استفاده می‌شد. برای بهتر دیده شدن این مدل یقه، شانه‌های پفی و اپل شکل مناسب است و می‌توان با استفاده از گردنبندهای کوتاه، زیبایی لباس را افزایش داد. این نوع یقه برای افرادی که صورت و فک زاویه دارند، مناسب نیست و با کم کردن زاویه‌های گوشه‌های یقه، مشکل حل می‌شود.

یقه گرد

یقه گرد یکی از یقه‌های ساده و پرکاربرد در لباس‌های مجلسی است. این یقه معمولاً برای بیشتر افراد مناسب است، اما با استفاده از طرح‌های استخوانی و کشیده، زیباتر به نظر خواهد رسید. این نوع یقه، صورت را گردتر به نمایش می‌گذارد و می‌توانید با استفاده از آن، مدل‌های متنوعی از لباس‌های مجلسی را ایجاد کرده و از آنها لذت ببرید.

یقه قایقی

یقه قایقی یکی از یقه‌های محبوب در لباس‌های مجلسی است. این نوع یقه، خطی افقی را در بخش جلوی لباس ایجاد می‌کند و بالاتنه را پهن‌تر نشان می‌دهد. یقه قایقی مناسب برای همه افراد است و اگر بالاتنه‌ی باریکی دارید، بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. همچنین، این یقه باعث ظاهر کشیده‌تر گردن شما می‌شود، بنابراین در انتخاب لباس مجلسی، با توجه به قوام بدن خود، باید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

مدل یقه هفت یا V

یکی از مدل‌های یقه مجلسی که به زیبایی لباس کمک می‌کند، مدل یقه هفت یا V است. این نوع یقه باعث می‌شود گردن و صورت به نمایش درآید، بنابراین در انتخاب آن باید به شکل چهره خود توجه کنید. شما می‌توانید میزان باز بودن یقه را تعیین کنید یا در صورت نیاز، آن را به پشت لباس بچسبانید. اگر برای مراسمی که رسمی و کلاسیک است، لباس مجلسی نیاز دارید، از مدل یقه هفت بسته استفاده کنید. مدل یقه هفت V چند نوع مختلف دارد:

1. یقه هفت باز:
این نوع یقه یک یقه باز است و برای داشتن ظاهری منحصر به فرد استفاده می‌شود.

2. یقه هفت کلاسیک:
این مدل یقه یکی از نسخه‌های ساده یقه V است که در بخش جلوی لباس طراحی می‌شود.

3. یقه هفت مدل قلبی:
این مدل با لبه‌های منحنی، ظاهری خاص به لباس می‌بخشد.

4. یقه هفت مدل قایقی:
این مدل ترکیبی از یقه V و یقه قایقی است.

5. یقه هفت مدل فرانسوی:
این مدل شباهت زیادی به مدل یقه V کلاسیک دارد، با این تفاوت که لبه‌های منحنی یقه متفاوت است.

یقه دلبری

اگر به دنبال یک لباس مجلسی با یقه باز هستید، می‌توانید یقه دلبری را انتخاب کنید. در این مدل لباس، آستین‌ها بر روی بازو یا شانه‌ها قرار می‌گیرند تا ظاهر آن زیباتر شود. خطی که در وسط یقه قرار دارد، از آستین‌ها پایین‌تر قرار می‌گیرد و به صورت مدل دار طراحی می‌شود. اگر عمق یقه دلبری را بیشتر انتخاب کنید، بالاتنه کوچکتر نشان داده می‌شود و اگر عمق آن کم باشد، بالاتنه بزرگتر به نظر می‌رسد. اگر آستین‌ها بلند باشند، باعث می‌شود بالاتنه کوچکتر به نظر بیاید و اگر لباس آستین کوتاه یا بی آستین داشته باشد، بالاتنه بزرگتر نمایش داده می‌شود. این نوع یقه بیشتر در مدل‌های لباس پرنسسی و لباس‌های عروس استفاده می‌شود.

یقه کرواتی یا پاپیونی

همچنین، نوع دیگری از یقه مجلسی به نام یقه کرواتی یا پاپیونی وجود دارد. در این نوع یقه، یک گره در جلوی گردن بسته می‌شود. افرادی که گردن بلند و کشیده دارند، می‌توانند از یقه‌های پاپیونی یا کرواتی استفاده کنند. هر چقدر یقه کرواتی پهن‌تر باشد، بخش بالای تنه بیشتر دیده می‌شود. برای خانم‌هایی که سینه‌های بزرگ دارند، بهتر است از نسخه با عرض باریک این یقه استفاده کنند و یقه را در بخش پایین خط سینه قرار دهند.

یقه هالتر

همچنین، نوع دیگری از یقه مجلسی به نام یقه هالتر وجود دارد. این یقه به دور گردن افتاده و بخش شانه‌ها برای لباس بدون آستین باز خواهد بود. این مدل برای افرادی که شانه‌ها و گردن‌های کشیده و زیبا دارند، بسیار مناسب است و به آن‌ها ظاهری زیبا می‌دهد. اما برای افرادی که به دنبال لباس مجلسی پوشیده می‌باشند یا دارای فرم شانه‌های افتاده، پهن و درشت هستند، این نوع یقه انتخاب مناسبی نیست.

یقه مدل آمریکایی

یقه مجلسی مدل آمریکایی یک نوع یقه است که در لباس‌های مجلسی استفاده می‌شود. این یقه به صورت شکسته بر روی یقه لباس قرار می‌گیرد و بخش پشت آن به صورت ایستاده است. در طراحی کت‌ها بیشتر به این نوع یقه روی آورده می‌شود. هر چه یقه بیشتر کشیده شود، بالاتنه فرد بلندتر به نظر می‌رسد.

یقه مدل دکلته

یقه مجلسی مدل دکلته یک نوع یقه باز است که بدون آستین دوخته می‌شود، اما می‌توانید با این مدل آستین را هم به لباس مجلسی اضافه کنید. این نوع یقه برای لباس‌های مجلسی بسیار محبوب است و مستقیماً روی سینه قرار می‌گیرد و زیبایی لباس را افزایش می‌دهد. در این نوع یقه، دکلته مخفی، قلبی، راست و هفت از انواع مختلف آن هستند.

یقه مدل حلزونی

یقه مجلسی مدل حلزونی برای شومیزها و کت‌های مجلسی مناسب است. این یقه به صورت شلوغ طراحی شده است و بهتر است از پارچه‌های ساده‌تر برای دوخت آن استفاده شود تا یقه بهتر مشخص شود. معمولاً چین‌های استفاده شده در این نوع یقه ریز است، اما برای افرادی که صورت و شانه کوچک دارند، می‌توان از چین‌های درشت استفاده کرد. این نوع یقه برای افرادی که به دنبال لباس مجلسی می‌باشند، بسیار مناسب است.

یقه مدل ایستاده

یقه مجلسی مدل ایستاده یک گزینه مناسب برای خانم‌هایی است که گردن بلند و کشیده دارند ولی می‌خواهند یقه‌ای که بیشتر پوشیده باشد را استفاده کنند. این نوع یقه به صورت ایستاده بر روی گردن قرار می‌گیرد و با یک دکمه بسته می‌شود. در برخی از مدل‌ها، یقه به صورت باز باقی می‌ماند. یقه ایستاده ثابت است و جا نمی‌خورد و می‌تواند به صورت یکپارچه یا قابل جدا شدن باشد.

یقه مدل فرنچ

یقه ایستاده برای لباس‌های مجلسی مناسب است. این یقه به صورت منحنی است و خیاطان با استفاده از پارچه‌های خشک و سفت آن را می‌دوزند. یقه مدل فرنچ مناسب برای لباس‌های شب مجلسی است که می‌خواهید یک یقه پوشیده داشته باشید. همچنین برای لباس‌های کوتاه و بلند نیز مناسب است، به ویژه برای افراد مسن یا افرادی با گردن کشیده توصیه می‌شود.

یقه دراپه

یقه دراپه یا یقه مجلسی مدل دراپه یک نوع یقه ساده و پرکاربرد برای لباس‌های مجلسی است و افراد لاغر با شانه‌های کوچک می‌توانند از آن استفاده کنند. یقه دراپه با استفاده از پارچه‌های نازک ساخته می‌شود و با چین‌های آزاد که از سینه به طور آزاد تا کمر ایجاد می‌شود، جذابیت زیادی به لباس می‌دهد. برای افراد چاق با سینه‌های بزرگ، این مدل مناسب نیست زیرا بالاتنه را بزرگتر نشان می‌دهد.

یقه مدل انگلیسی

یقه مجلسی مدل انگلیسی یا همان یقه انگلیسی، با هفت دوخت روی لباس قرار می‌گیرد و تا بالا تا خواهد شد. این یقه در اشکال، اندازه‌ها و کشیدگی‌های مختلفی وجود دارد و بیشتر برای کت‌های مجلسی مناسب است. اگر یقه انگلیسی بلند و کشیده طراحی و دوخت شود، می‌تواند بالاتنه شما را کشیده‌تر نشان دهد و در صورتی که کوتاه باشد، بالاتنه‌ای پهن به شما می‌دهد.

یقه مدل آرشال

یکی از نوع دیگر یقه‌های قابل تا شدن، یقه مدل آرشال است که اندازه باز بودن آن متفاوت است و می‌تواند از بخش سینه تا پایین تر از کمر باشد. پهنای این یقه نیز در مدل‌های مختلف قابل طراحی است. مدل‌های هفت دوخت با یقه‌های قابل تا شدن را آرشال می‌نامند که لبه‌ای برگردانده شده روی شانه و لباس دارند.

یقه مدل بلیزری

یقه مدل بلیزری، به نظر اولیه مشابه یقه مدل انگلیسی است، اما با دقت بیشتر تفاوت‌های این دو یقه را متوجه خواهید شد. یقه مدل بلیزری نوکی تیزتر دارد و این می‌تواند شانه را پهن‌تر نشان دهد. این نوع یقه برای استفاده در کت‌های مجلسی بسیار شیک و مناسب است.

در انتها برای شرکت در مجالس رسمی، خانم‌ها باید لباس‌های مجلسی بپوشند. و بهتر است انتخابی کنند که با چهره، مدل مو و اندامشان سازگار باشد. یکی از اجزای مهم در هر لباس مجلسی، یقه آن است که ظاهر لباس را شیک‌تر می‌کند. انواع مختلفی از یقه‌های لباس مجلسی وجود دارد که براساس سلیقه، نیاز و نوع مراسم، قابل انتخاب هستند. خانم‌های با سلیقه و علاقه‌مند به لباس‌های شیک، به جزئیات لباس توجه می‌کنند تا بتوانند بهترین انتخاب را بیابند. یکی از جزئیات مهم در یک لباس، نوع یقه آن است و بسیار تأثیرگذار در زیبایی لباس است. مدل‌های مختلفی از یقه لباس مجلسی وجود دارند و ممکن است این موضوع انتخاب را برای شما سخت کند. برای انتخاب درست، باید یقه را با طرح لباس، فرم بدن و چهره خود هماهنگ کنید تا در نهایت به لباس مجلسی دلخواهتان برسید.

پست های مرتبط

علت و راه‌های درمان خشکی مو

موهای خشک و وز، نه تنها زیبایی موها را تحت شعاع قرار…

۶ اسفند ۱۴۰۲

8 نوع ماسک انبه برای داشتن پوستی شاداب و با طراوت

انبه، میوه‌ای خوشمزه و سرشار از ویتامین‌ها و مواد مغذی است که…

۶ اسفند ۱۴۰۲

همه چیز درباره طراحی مد و طراح مد

آیا شما به خیاطی یا نقاشی علاقه‌مند هستید؟ به نظرتان چگونه می‌توانید…

۵ اسفند ۱۴۰۲

دیدگاهتان را بنویسید