صفحه اصلی > فشن : لباس پوشیدن به سبک استریت استایل

لباس پوشیدن به سبک استریت استایل

لباس پوشیدن به سبک استریت استایل

استریت استایل یا سبک خیابانی، یکی از روش‌های پوششی است که از قرن بیستم به مردم معروف شده است. این سبک پوشش از خیابان‌ها الهام گرفته شده و امروزه برای همه افراد رایج شده است، به خصوص با گسترش شبکه‌های اجتماعی. استریت استایل ترکیبی از سلیقه‌ها، شخصیت‌ها و حتی پوشش کلاسیک است.

تیپ خیابانی یا استایل خیابانی یعنی چه؟

استریت استایل یا سبک خیابانی یکی از روش‌های پوشش است که در دهه ۵۰ میلادی وارد بازار بریتانیا شد. قبل از آن، اکثر مردم از یک سبک پوشش هماهنگ و شبیه به هم استفاده می‌کردند، اما با طراحی استایل استریت، همه چیز تغییر کرد. از آن زمان به بعد، بیشتر مردم در انتخاب لباس‌های خود اهمیت زیادی به نظر جامعه و مد نمی‌دادند و به جای آن، راحتی و سلیقه شخصی خود را برتری می‌بخشیدند. به علاوه، افراد از طراحان جوان آن دوران الهام می‌گرفته و در خیابان‌های شهرهای مختلف سبک‌های پوشش خیابانی جدیدی ایجاد می‌کردند. بزرگترین ویژگی استایل خیابانی، الهام گرفتن از خود خیابان است. در این سبک پوشش، هر فرد به طور کاملاً آزادانه آیتم‌های لباس خود را انتخاب می‌کند و این موضوع باعث تنوع بیشتر در استایل افراد می‌شود.

تاریخچه استریت استایل:

تاریخچه استریت استایل به این شکل است که از خیابان و افراد جامعه نشات می‌گیرد و همچنان ریشه‌های عمیق آن در سلایق و اندیشه‌های متفاوت افراد وجود دارد. به عبارت دیگر، استریت استایل به عنوان یک سلیقه شخصی شناخته می‌شود. این سبک به افراد امکان می‌دهد هویت و جوهر داخلی خود را نشان دهند و تیپ آنها، بیانگر روحیات آنهاست. یکی از ویژگی‌های جذاب استریت استایل، قابلیت استفاده آن توسط همه افراد است، بدون تفاوت جنسیت. علت شناخت و پرطرفداری گسترده این سبک در میان مردم، الهام‌بخشی از خود خیابان و نیز تأثیر فشن‌شوهای روزانه در خیابان توسط افراد مختلف است. به طور ناخودآگاه، روزانه با تعداد زیادی از استایل‌های خیابانی مواجه می‌شویم. در این استایل‌ها، آیتم‌های پوشاک از سلیقه شخصی افراد الهام گرفته شده‌اند و دنیای مد در انتخاب این آیتم‌ها تأثیری ندارد. در واقع، در سال‌های اخیر به دلیل محبوبیت استایل خیابانی، این سبک به طور پیوسته در حال رشد و جذابیت است. پوشش خیابانی یک سبک پویا است که همواره در حال تغییر و تحول است، حتی به صورت فصلی نیز.

سبک های استایل خیابانی:

مد خیابانی یعنی سبکی است که به فرهنگ جوانان چند دهه اخیر اشاره می‌کند و یک سبک خاص و مشخص نیست. استریت مد انواع سبک‌های پوشش را شامل می‌شود و هر یک از این سبک‌ها نیز منحصر به فرد هستند. این سبک‌ها توسط جوانانی که علاقه‌مند به مد خیابانی هستند، ابداع شده‌اند. استریت استایل در حال حاضر وارد صنعت مد و حتی عکاسی شده و به یک صنعت بزرگ و پردرآمد تبدیل شده است.

در سبک خیابانی، انواع سبک‌ها مانند پوشش‌های جین، هیپ هاپ و غیره وجود دارند و با ترکیب این آیتم‌ها، سبک استریت کامل می‌شود. می‌توانیم سبک خیابانی را به صورت “سبکی پویا، گسترده، عمیق و شخصی” توصیف کنیم.

ورود استایل خیابانی به حوزه طراحان مد:

در دنیای مد امروز، برخی از طراحان معروف حتی مد خیابانی را شناخته و ویژگی‌های آن را در طرح‌های خود جای داده‌اند. روند طراحی این طراحان لباس‌ها، بی‌شک تأثیر مد خیابانی را نشان می‌دهد و با گنجاندن این سبک در لباس‌های رسمی و روزمره خود، سبک خاص خود را نیز به یک سطح جدید برده‌اند. اگرچه تأثیر مد خیابانی آمریکا در سراسر جهان قابل ملاحظه است، اما بیشتر جوانان امروزی تلاش می‌کنند تا سبک خاص خود را در مد خیابانی انتخاب و ابداع کنند. اگر به تاریخچه و تحول مد خیابانی نگاه کنیم، توجه به تغییرات در پوشش هر دوره زمانی جلب می‌شود. با گذر زمان و بهبود و پیشرفت مد، تغییرات گسترده‌ای در صنعت مد خیابانی رخ داده است.

در سال‌های اخیر، به خصوص در قرن بیست و یکم، بسیاری از برندهای مد به طراحی و تولید مدل‌های مبتنی بر سبک خیابانی مشغول شدند و این راه را به منظور جذب توجه عمومی نیز پیش گرفتند. این برندهای مد با تکیه بر استایل‌های روزمره مردم و الهام گرفتن از خیابان‌ها، مدل‌های متنوعی از لباس‌ها را طراحی کردند.

چگونه به سبک استریت استایل لباس بپوشیم:

قبل از هر چیز، باید به خاطر داشته باشید که “استریت استایل یک سبک شخصی است”. این بدان معناست که اگر شما سعی کنید سلیقه دیگران را در استایل خود تقلید کنید، آنگاه استایل خیابانی اصلی را از دست داده و دیگر به مد خیابانی تلقی نمی‌شوید. استایل خیابانی بر اساس شخصیت و ذات هر فرد است و در صورت تقلید، آن استایل دیگر برای شما مناسب نیست. مد خیابانی باعث ایجاد ظاهری منحصر به فرد، جذاب و بی نقص در افراد می‌شود.

برای پوشیدن لباس به سبک مد خیابانی، باید بدانید که لباس‌های جین، گشاد و هیپی از عناصر اصلی این سبک هستند. حتی در امروزه، استایل خیابانی به لباس‌های رسمی نیز راه یافته است و برخی از قطعات آن در این نوع لباس‌ها نیز استفاده می‌شوند. در واقع، در استایل خیابانی شما می‌توانید با ترکیب قطعات مختلف و اضافه کردن سلیقه و نگاه خود، یک سبک پوشش خاص برای خود ایجاد کنید.

قواعد استایل خیابانی:

مد خیابانی یک سبک پوشش آزاد و مبتنی بر خواسته‌های درونی افراد جسور و قدرتمند است. استایل خیابانی به وجود آوردن شخصیت قوی و جسور در افراد کمک می‌کند و رنگ شخصیت آن‌ها را پررنگ و زنده می‌کند. به عبارت دیگر، هر لباسی که نشان‌دهنده شخصیت جسورتر و نزدیکتر به شخصیت فرد باشد، همان استایل خیابانی اوست. با مد خیابانی می‌توانید به صورت کاملاً فردی و بی‌توجه به مد و ترندهای روز، استایل خیابانی خود را بسازید.

در استایل خیابانی هیچ محدودیتی وجود ندارد. می‌توانید سبک رسمی، ورزشی، لوکس یا هر سبک دیگری را دوست داشته باشید. همچنین می‌توانید به سبک مینیمال و ساده علاقه‌مند باشید. استایل خیابانی یک جریان بی‌نهایت و گسترده دارد. با این استایل، شما می‌توانید جنبه‌های مختلف وجودی خود را بیان کنید و استایل خاص خودتان را بسازید. حتی مد خیابانی قدرت دربرگیری برخی آیتم‌های لباس سنتی و کلاسیک را نیز دارد.

انواع تیپ های استایل خیابانی:

اکثر افراد با شنیدن نام “مد خیابانی” به لباس‌های گشاد و ناهماهنگ فکر می‌کنند. اما در واقعیت، استایل خیابانی به این معنا نیست و با ترکیب آیتم‌های متفاوت ساخته می‌شود. با استفاده از یک هودی، ژاکت و شلوار جین، به راحتی می‌توانید استایل خیابانی پاییزی خود را بسازید.

حتی با یک پیراهن، تی‌شرت و شلوار جین یا کتان، می‌توانید ست استریت استایل خود را ایجاد کنید. این آیتم‌ها به سادگی، با رعایت قوانین ترکیب رنگ، زیبایی به استایل شما می‌بخشند. همچنین با اضافه کردن اکسسوری‌های دست‌ساز مانند دستبند و گوشواره، استایل خود را تکمیل کنید.

مد خیابانی ترکیبی از انواع سبک‌های پوشش است و با قرارگیری آیتم‌های مناسب، حتی یک لباس لوکس یا گشاد هم، استایل خیابانی را تکمیل می‌کند. تی‌شرت‌ها، پیراهن‌های آستین بلند یا کوتاه، انواع شلوارها، همگی می‌توانند با هم استایل خیابانی شما را تشکیل دهند.

در کل، برای استایل بهاره و تابستانی، استفاده از آیتم‌های گلدار یا چهارخانه در کنار رنگ‌های شاد و پارچه‌های سبک و خنک، با رعایت تعادل، می‌تواند یک استایل خیابانی مناسب برای شما باشد.

در فصل پاییز و زمستان نیز، با ترکیب آیتم‌های جذاب مانند ژاکت‌ها، پافر، کت‌های بلند و کوتاه با لباس‌های بافتنی و پارچه‌های ضخیم و گرم، می‌توانید ست استریت استایلی مناسب برای روزهای سرد بسازید.

جمع بندی:

استایل خیابانی، یکی از مدهای محبوب و با قدمت کم است که در قرن بیستم در بریتانیا شکوفا شد. این سبک به سرعت در میان افراد مختلف جا افتاد و حتی وارد خانه‌های مد شد. امروزه، مد استریت به عنوان یک الگو و الهام بخش برای جوانان، برای بیان هویت و خواسته‌هایشان در ظاهر و پوشش استفاده می‌شود. استایل خیابانی یکی از آن سبک‌هایی است که با هر نوع مدل و طرز پوششی هماهنگی دارد. در قرن بیستم، سبک پوشش خیابانی که امروزه با نام مد استریت شناخته می‌شود، با آنچه در آن زمان وجود داشت بسیار متفاوت بود. در آن زمان، برخی جوانان جسور به منظور بیان نظراتشان، این سبک را ابداع کرده و مردم را به شرکت در این اقدام جسورانه دعوت کردند.

در واقع، استایل خیابانی جایگاهی برای همه سلیقه‌ها، افراد، کشورها و انواع رنگ‌ها و پارچه‌ها دارد. در این سبک، مانند یک کشور مستقل و جدا از آشوب جهان، همه سبک‌ها با هم در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند. علاوه بر این، افراد را برای بیان حضور و شخصیتشان الهام می‌دهد. استایل خیابانی تنها مختص یک گروه خاص از جامعه یا یک سلیقه مشخص نیست و در اعماق جامعه، به ویژه در مناطق شهری، ریشه دوانده است.

استایل خیابانی یک سبک پویا و در حال تغییر است و در سرتاسر جهان در حال گسترش و توسعه است. ابتدا از شهر لندن آغاز شد و اکنون در کشورهای مختلفی مانند ژاپن، آمریکا و انگلستان در حال رشد و توسعه است.

 

پست های مرتبط

راز پافر دخترانه کوتاه استایل خاص و شیک

استایل و ظاهر برای هر شخصیتی اهمیت بسیاری دارد. اما راز داشتن…

۲۶ فروردین ۱۴۰۳

راهنمایی کامل برای تشخیص سایز مناسب لباس در خرید اینترنتی

خرید اینترنتی، امکان آسان و راحتی است که به ما اجازه می‌دهد…

۲۶ فروردین ۱۴۰۳

مانتو کیمونو ترند جذاب و راحت برای تمام فصول

مانتو کیمونو، با الهام از لباس سنتی ژاپنی، به یکی از ترندهای…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید